Výlomky z kroniky Bandy

19.7.2008

Sputnická kronika byla vedena pouze v roce 1961. (Viz též Dokumenty - Kronika.)

Kroniku zapisovala většinou Naďa (ponejvíce dle diktanda ostatních), v menší míře pak já sám. Zapisovali jsme chronologicky jak činnost Sputniků, tak akce Bandy. Následující text jsou citace nejzajímavějších částí z Kroniky, které se týkají Bandy (doslovné, opraveny jen občasná přepsání).

1. leden
Dopoledne jsme přijeli z Třebáně, kde proběhla důstojná oslava SILVESTRA. Kdo to byl, co důstojně oslavoval: K, IR, E, Z, N, T, A, VL, I, VM, O a H. Odpoledne se konal 1. opravný silvestr u Ira. Zúčastnili se tito opraváři: (13 jmen).

28. ledna
Večer se sešli na nádraží Praha – Těšnov TV, T, N, Z, JH, VM, I, VL, O, E, K a IR. Všichni odjeli na svou tradiční rekreaci do Neratova, až na Ira, který měl ještě zkoušku a který přijel až 30. ledna.
V Neratově jsme pobyli týden. Počasí nám ale tentokráte nepřálo. Dva dny pršelo, pak byl sníh mokrý a těžký. Předposlední den zase začalo sněžit, za noc napadlo asi ½ metru sněhu, takže se vůbec nedalo lyžovat. Samozřejmě, že poslední den vylezlo slunce a bylo krásně.
Dlouhé zimní večery jsme si krátili společenskými hrami (vyvolávání duchů) a různými strašidelnými povídkami. Též jsme navštívili pí. Kabeláčovou, které jsme uspořádali malý koncert písniček s kytarou.
Celkově se nám pobyt zde líbil, zotavili jsme se, dívky se naučily lyžovat, a co hlavní, všichni jsme se vrátili zdrávi a bez úrazu.

21. března
Večer byli TV, IR, JJ, P, IK a O v Radiopaláci na večírku, kde hrál FAPS orchestr (zpíval Pavel Bobek). Tom prohlásil: „Ač někteří jednotlivci technicky slabší, orchestr jako celek hraje přesně a ukázněně.“

1. dubna VELIKONOCE
Konečně jsme v tomto roce vyrazili do přírody: I, VL, Z, H, N, T, E, TV a IR se odpoledne sebrali a po částech odjeli na Baně. Zde jsme přespali a druhý den odpoledne došli do Černošic, odkud jsme se vlakem přepravili do Třebáně.
Ještě ten den jsme si všichni s chutí zahráli u Z stolní tenis. Jednotlivá utkání měla vysokou úroveň. V pondělí bylo zataženo, dopoledne jsme šli na stráň, kde jsme hráli košíko-házeno-rugby. Mužstvo N, E, T a IR zvítězilo nad TV, I, VL, Z a H asi 13:6.
Odpoledne pršelo, zůstali jsme v chatě a hráli turnaj ve stolní kopané. Zvítězila N před I, dále následovali T a E (stejný počet bodů), IR, VL a TV.
Večer jsme se, zdravě osvěženi, sebrali a odjeli do Prahy.

9. dubna
Odpoledne se byli TV, T, N, IR a VM podívat v ZOO na své předky.
V ZOO se nám líbilo, ale smutné bylo, že všechna zvířata, sotva nás spatřila, se k nám obrátila zády, či začla spát. Jedině šimpanz Hurvínek se nad námi slitoval a plival po nás.

22. – 23. dubna
Odpoledne odjeli T, TV, N, E, IR a Z do Třebáně. Jelikož v kuchyni se povalovala spousta lahví od piva, sebrali jsme je, odnesli do hospody a vyměnili za plné. V neděli dopoledne jsme hráli stolní tenis u Zdeňka nahoře. Po obědě jsme šli na nádraží pro ping-pongový stůl, který den předtím zakoupila Naďa a Ir. Po legrační, leč namáhavé cestě, nastalo ještě legračnější sestavování stolu a síťky. Asi za hodinu a půl se nám podařilo dát stůl dohromady. Jako první jej zasvětila Naďa ohromujícím servisem. A pak už jsme se střídali, jeden po druhém, až do večera.

28. dubna
TV, N, P, J a IR se účastnili Rock-A-Billy Party u Pavla Kratochvíla. Ve velmi zajímavém pořadu jsme slyšeli i naše nahrávky z posledního vystoupení – Moje malá, P. Gunn, Whole Lotta Shakin, Život je žízní. Byly to zatím nejdokonalejší nahrávky, které jsme slyšeli.

1. května
Odpoledne byli TV, T, VM, I, VL, IR a Mirek na recesi filologů u Rudolfina. Byla však mnohem slabší než loňská, a tak jedině had na mostě, při čemž se různě zastavovala auta, nás uspokojil.

6. června
Večer šli TV, T, N, IK, P a IR k Pavlu Kratochvílovi, kde jsme poslouchali naše nahrávky z posledního vystoupení v Radiopaláci. Byly stereofonní a povětšinou velmi zdařilé.

10. června
Jelikož díftky odjely do Třebáně, uspořádali TV, A, K, E a IR pánský večer u Z. Všichni (všechny) jsme se velice dobře pobavili(y) a zotavili(y).

O prázdninách jsme nepodnikli žádný velký zájezd. Žili jsme střídavě v Praze či Třebáni.

2. září
Oslavovali jsme II. výročí založení BANDY. Do Třebáně se na oslavu, která proběhla důstojně, dostavili: Z, H, IR, TV, T, N, E, M, V, A a VM.

(Další zápisy do konce roku se týkají už jen Sputniků.)
 

Autor: Ir   |   Sekce: Historie   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

SPUTNICI © Jiří Klíma, 2008